Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 6 από 6
    Μέλος
    Thanks
    1

Moto - Μάρκα
    Aprilia
    Moto - Μοντέλο
    Aprilia caponord
    Moto - Έτος Κατασκευής
    2002

ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ( ΕΥΧΗ ) ΓΙΑ ΤΟ 2015

Καλημερα σε ολους.

Καταρχην θελω να ευχηθω μεσα απο τη καρδια μου να ειστε ολοι γεροι και οποια επιθυμια εχετε στο μυαλο σας να πραγματοποιηθει.

πριν ξεκινησω θελω να ευχαριστησω ( ξανα ) τα μελη του φορουμ που με δεχτηκαν και πως ειμαι χαρουμενος που ειμαι μερος αυτης της παρεας.
    ειμαι πολυ νεος στο φορουμ αλλα νοιωθω πως καποια μελη που βρισκοταν και στο προηγουμενο τα ξερω χρονια.και αυτο γιατι νυχτες ολοκληρες καθομουν και διαβαζα θεματα που γραφατε εσεις τοτε του 2005...2006....2007..και μετα.
    θελω να ζητησω μια συγνωμη γιατι φανταζομαι πως θα φερω σε πολυ δυσκολη θεση καποιους φιλους και ισως καποιους τους εκνευρισω.
    δεν θελω να δημιουργησω καμμια συνχηση,ουτε παρεξηγηση..αντιθετως επειδη ειμαι και εγω ενας ρομαντικος απριλιανος...θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας τη σκεψη μου.μια σκεψη που ειναι τελειως προσωπικη...δεν κρυβει τιποτα ..και κανεναν απο πισω ..μια σκεψη που με τυραναει πολυ καιρο...για αυτο και εχω την αναγκη να την εξωτερικευσω.
    το 2010 περιπου στο apriliabikers εγινε μια διαφωνια να πω..μια ασυμφωνια χαρακτηρων να πω...δεν ξερω πως να το πω και ουτε θελω να σταθω σε αυτο.
    αυτο που θα ηθελα να πω σε ολους αυτους τους φιλους...αυτους που εχουμε αυτο το συμαντικο κοινο...την αγαπη για το διτροχο αυτο χομπι μας..αυτον τον τροπο ζωης..γιατι ειμαι σιγουρος πως κανεις απο σας ...η μηχανη σας δεν ειναι απλα ενα μεταφορικο μεσον...να παρακαλεσω..να γινει μεταξυ σας μια συζητηση χωρις να γινει φανερο εδω στο φορουμ για να μην νοιωσουν ασχημα καποιοι...αν ειναι εφικτο...και αν θελετε να ξαναγυρισετε εκει που μαθατε και αγαπησατε εδω και πολλα χρονια.
    δεν θελω σε καμμια περιπτωση να προσβαλω αυτο φορουμ...ουτε να το μειωσω...ουτε να το αμφισβητησω.αντιθετως ειναι πολυ ομορφα διαμορφωμενο...με πολυ αγαπη..μερακι...δουλεια..και αφοσιωση απ ολους εσας.
    θα θελα πολυ και ειμαι σιγουρος πως θα θελαν και πολυ φιλοι απο το αλλο φορουμ να ξανα γυρισετε ( και εννοειται να ειμαστε ολοι μελη εδω και να αναπτυξει ο καθενας απ τη πλευρα αυτο το φορουμ ) και να γινουμε μια μεγαλη παρεα...οπως τοτε που διαβαζουμε και νοσταλγουμε εκεινες τις καταστασεις που δυστυχως εμεις οι νεοι του φορουμ δεν τις ζησαμε...αλλα μπηκαμε με το μυαλο μας και με τη ψυχη μας σε ολες αυτες τις φωτο που ανεβασατε...ολες αυτες τις εκδρομες που κανατε..τις βολτες...τους καφεδες...τα πειραγματα...τις πραγματικες φιλιες ζωης.
    δεν ειμαι κανενας μοτοσυκλετιστης που εχω κανει πραγματα οπως εσεις.ισως το ελαχιστο.μολις 5000 χλμ με τον πηγασο μου...και καμμια 6000-7000 χλμ περιπου τωρα με το caponord μου.αλλα νοιωθω πολυ καλα μεσα μου...γιατι απο εκεινο το φορουμ ( ευχομαι και σε αυτο ) γνωρισα φιλους ..πραγματικους φιλους .που κανουμε καθημερινα παρεα..με τις γυναικες μας ασχετα με την ας πουμε μοτοσυκλιτιστικη ζωη.
    δεν το εχω συζητησει με τον admin του φορουμ ( μακη ) μονο με 2-3 φιλους εμπιστους γιατι με ετρωγε μεσα μου να δω ξανα το φορουμ ζωντανο..με αυτη τη παρεα του 2006...ξανα μαζι...να δημιουργει...να προτινει...και να φερνει ολο και πιο κοντα τους φιλους της απριλια με καθε τροπο.
    δεν εχει να κανει με της ζημιες....σερβις...και μετατροπες των μηχανων μας...αυτα πανω κατω τα λυσαμε...και γραφουμε και απανταμε τα ιδια και τα ιδια στους νεους που γραφονται.
    εγω αναφερομαι στο παρειστικο κομματι...που οργανωνει βολτες..εκδρομες...καφεδες...και αλλα πολλα που ομορφαινουν τη καθημερινοτητα μας.
    κλεινοντας θελω να ζητησω συγνωμη αν προκαλεσα κατι ασχημο..θελω να ξερετε μονο πως ειμαι καλοπροερετος..χωρις να θελω να δημιουργησω αντιπαραθεση...διχονοια..γκρινια ή οτιδηποτε αλλο.
    ξερω οτι μιλαω σε ανθρωπους με οριμοτητα..καλοσυνη και δεν θα παρεξηγησουν τη προθεση μου αλλα αντιθετος θελω να μονιασω ανθρωπους και να δημιουργησουμε κατι καλο.εστω απο την αρχη.
    δεν ξερω πως θα γινει.εγω απλα θα ηθελα να γινει.δεν ηθελα να γραψω στο apriliabikers για να γινει προσκληση σε εσας...αν δεν ξερω οτι ισως θα θελησετε να γυρισετε.
    ευχαριστω για τη προσοχη που μου δωσατε και ελπιζω αυτο το μηνυμα μονο καλο να φερει.

καλη χρονια σε ολους

capo 78

Super Moderator Το avatar του χρήστη Mythos
    Thanks
    7

Moto - Μάρκα
    Aprilia
    Moto - Μοντέλο
    Caponord

Απάντηση: ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ( ΕΥΧΗ ) ΓΙΑ ΤΟ 2015

χαχα.. Κατ` αρχας δεν υπάρχει λόγος να αισθάνεσαι ασχημα αχαχα.. και ούτε τα πολλά χιλιόμετρα κανουν καποιον ''μηχανόβιο'' ή ''μαγκα'' σε σχεση με καποιον άλλο... αλλά η καρδιά του...

Σχετικά με όλα τα υπόλοιπα μπορούν κι απο δω να γινονται βολτες, μπορει να γραφτεί ο οποιοσδηποτε εχει ορεξη και τον εκφραζει αυτος ο χωρος, apriliaκιας η μη..χαχ και επίσης ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ Η ΤΑΜΠΕΛΑ ενα forum αλλά τα άτομα και τα μέλη.

Επίσης εννοείται πως με τους περισσοτερους ειμαστε φιλοι από τα παλια...Ανεξαρτητως φορουμ και μάρκας μοτοσυκλετας και χαιρομαι πολύ για αυτό.

Όσο για το τελευταιο της επανένωσης που λες.. δεν υπάρχει περιπτωση.. οχι φυσικα λόγω των μελών.. εκ` αλλου όποιος θελει εκφραζεται κι απο δω μεσα και μαλιστα ισως καλύτερα μιας και δεν ειμαστε πλεον ΜΟΝΟ apriliaκηδες...

Σε προσωπικό επίπεδο για να ειμαι ειλικρινης εμμένω ιταλάκιας ή αντιγιαπωνεζάκιας, αλλά ενα ταξιδι είναι ταξίδι.. ο,τι και να καβαλάς...
    αυτή τη στιγμή δωσ μου και transalp και παω οπου θες....

Κατά τα αλλα.. βουρ για βόλτες όποιος μπορεί και θελει να μας χαρισει ομορφες στιγμές απο δω μεσα
    Nothin` But The Blues..!

Super Moderator Το avatar του χρήστη saddle69
    Thanks
    8

Moto - Μάρκα
    Aprilia
    Moto - Μοντέλο
    ETV 1000 Caponord RAID
    Moto - Έτος Κατασκευής
    2003
    Moto - Μάρκα
    Aprilia
    Moto - Μοντέλο
    Pegaso Tuscany Tibet
    Moto - Έτος Κατασκευής
    2003

Καλή χρονιά φίλε μου και να κάνεις πολλά και καλά χιλιόμετρα ....

Σε οτι γράφεις , απλα θα συμφωνήσω με τον Θέμη 100% . Στο μόνο που θα διαφωνήσω είναι στο Transalp ...χαχαχαχαχαχαχα να δω τον Θέμη σε τέτοιο και θα γελάω ....10 χρόνια ...από το τι θα μου λέει μετά !!!! .

Σε ότι αφορά το ΑΒ...η ιστορία αυτή έχει τελειώσει οριστικά τουλάχιστον για τους τέσσερεις μας. Δυστυχώς ή μάλλον ευτυχώς όλα στην ζωή κάνουν τον κύκλο τους και αυτός ο κύκλος ο δικός μας στο συγκεκριμένο site έκλεισε τότε για συγκεκριμένους και ξεκάθαρους λόγους.
    Ειλικρινά και τώρα μιλάω προσωπικά με τιμάει το ενδιαφέρον στο ποστ σου αλλά όπως είπε ο Θέμης το Ridereports είναι ανοιχτό σε όποιον θέλει και νομίζει πως μπορεί να συμμετέχει. Και η συμμετοχή δεν έχει να κανει με το ποσα χιλιόμετρα και εμπειρίες έχει ο καθένας αλλά με την όρεξη ...τον λόγο και την διάθεση να συμμετέχει κάποιος σε κάτι πολύ όμορφο --όπως είναι κατά την γνώμη μας το Ridereports-.

Όπως ο Θέμης, ο Νίκος, ο Αντρέας ( αν και α-μηχανος τελευταία) και γω ....παραμένουμε ....Aprilia-νοι και ορεξάτοι και αν η κρίση μας έχει κάνει να μην κάνουμε αυτό που θέλουμε , αυτά που γουστάρουμε, είμαστε εδώ και λέμε να παραμείνουμε και αυτή είναι ......η προσωπική μας επιθυμία !!!

Όλα τα υπόλοιπα τα λέμε σε βόλτα που αυτός είναι και ο σκοπός κάθε μοτοσικλετιστή .

Καλή χρονιά και πάλι !!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη saddle69 : 04-01-15 στις 17:19
    ΕΡΗΜΙΚΟ .....ΜΕΛΟΣ !!!

Super Moderator Το avatar του χρήστη powerphot
    Thanks
    6

Moto - Μάρκα
    Aprilia
    Moto - Μοντέλο
    ETV Caponord
    Moto - Έτος Κατασκευής
    2001

Καλημέρα Νώντα,
    Σου εύχομαι κι εγώ με την σειρά μου, Χρόνια πολλά και καλή χρονιά. Να έχεις καλές βόλτες και πολλά λεφτά για διόδια και βενζίνες!
    Δεν θα επεκταθώ στο θέμα μια και καλύφτηκα με τα παραπάνω που γράφτηκαν.

Όμως...αν και τα έχουμε ξαναπει αρκετές φορές μεταξύ μας, (και δημόσια), για αυτό το θέμα, νομίζω ότι δεν έχω να προσθέσω τίποτα παραπάνω, παρά μόνο να συμφωνήσω με τον Θέμη και τον Αλέξη. (transalp ρε? ΕΛΕΟΣ!).
    Καταλαβαίνω τον τρόπο που σκέφτεσαι μια κι είναι ο ίδιος τρόπος σκέψης που είχαμε κι εμείς πριν από 8 χρόνια, όπου το αποτέλεσμα είναι ακόμα ορατό σε όλους.

Προσωπικά για μένα το ΑΒ είναι πια μόνο ένα τεράστιο ενθύμιο που μέσα περιλαμβάνονται αρκετές φιλίες, εικόνες, σκέψεις, χάρτες, διαδρομές, πλάκες, βλάβες, αρκετές ώρες βίντεο και χιλιάδες φωτογραφίες, (οι οποίες βρίσκονται πια μέσα σε δεκάδες άλμπουμ όπως όλα τα ενθύμια), και θα ήθελα να παραμείνει έτσι.
    Όπως καταλαβαίνεις έχω μαζέψει, (και θα μαζέψω ακόμα ελπίζω), αρκετό υλικό για την πολυθρόνα δίπλα στο τζάκι.

Σου εύχομαι να συνεχίσεις έτσι και το επόμενο μηχανάκι σου να είναι το capo1200. (Φυσικά μετά από λίγο καιρό κι αφού βγουν και λυθούν οι "παιδικές του αρρώστιες").

Μέλος
    Thanks
    1

Moto - Μάρκα
    Aprilia
    Moto - Μοντέλο
    Aprilia caponord
    Moto - Έτος Κατασκευής
    2002

ευχαριστω για τις απαντησεις.ειμαι πολυ χαρουμενος που ειμαι μελος αυτου του φορουμ....οχι για τις απιστευτες εκδρομες σε ολη την ευρωπη στα πιο απιστευτα μερη...αλλα για τους ανθρωπους που ειναι η ψυχη αυτου.γιατι ολα τα αλλα ειναι αψυχα.χαιρομαι που εδω δεν παιζει πρωταγωνιστικο ρολο ποιος την εχει πιο μεγαλη...λεγοντας ποιος μπαινει σε μια στροφη με πιο πολλα ...ή που εχει παει..ή ποσα αλογα εχει...ή ποσο γυαλισμενη ειναι.εχω ενα σοβαρο προβλημα στη μεση...που χαρη σε ενα γιατρο-θαυμα φτασαμε σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο...που ημουν ενα βημα πριν την ενχειριση.τωρα αρχισα σιγα σιγα να οδηγαω 20 λεπτα μεχρι να στρωσω και να κανω ενδυναμωση.
    να μαστε παιδες ολοι γεροι...γιατι πιστεψε με..οσοι δεν χασουν αυτο το πολυτιμο αγαθο..δεν μπορουν να καταλαβουν τη σημασια του και το ποσο σημαντικο ειναι.
    εννοειται πως θα τα λεμε απο δω..με χαρα ..και στοχο καποια στιγμη να γνωριστω τουλαχιστον αυτη την < αγια > ( το λεω χαριτολογοντας ) τετραδα γιατι εχω διαβασει χιλιαδες ομορφες ιστοριες με πολυ χιουμορ μερακι αγαπη και την ομαδικοτητα που σας διακρινει.ολοι γεροι παιδια ( γεροί όχι γέροι ) και να χαιρομαστε καθε στιγμη οσο καλυτερα γινεται.

Super Moderator Το avatar του χρήστη Mythos
    Thanks
    7

Moto - Μάρκα
    Aprilia
    Moto - Μοντέλο
    Caponord

να σαι καλα.. οπως ειπες πρωτιστως η υγεια και να γυρισει ο τροχος να κανουμε βολτες.. ολα ευκολα ειναι....
    Nothin` But The Blues..!

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας