Καλημερα σε ολους.

Καταρχην θελω να ευχηθω μεσα απο τη καρδια μου να ειστε ολοι γεροι και οποια επιθυμια εχετε στο μυαλο σας να πραγματοποιηθει.

πριν ξεκινησω θελω να ευχαριστησω ( ξανα ) τα μελη του φορουμ που με δεχτηκαν και πως ειμαι χαρουμενος που ειμαι μερος αυτης της παρεας.
ειμαι πολυ νεος στο φορουμ αλλα νοιωθω πως καποια μελη που βρισκοταν και στο προηγουμενο τα ξερω χρονια.και αυτο γιατι νυχτες ολοκληρες καθομουν και διαβαζα θεματα που γραφατε εσεις τοτε του 2005...2006....2007..και μετα.
θελω να ζητησω μια συγνωμη γιατι φανταζομαι πως θα φερω σε πολυ δυσκολη θεση καποιους φιλους και ισως καποιους τους εκνευρισω.
δεν θελω να δημιουργησω καμμια συνχηση,ουτε παρεξηγηση..αντιθετως επειδη ειμαι και εγω ενας ρομαντικος απριλιανος...θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας τη σκεψη μου.μια σκεψη που ειναι τελειως προσωπικη...δεν κρυβει τιποτα ..και κανεναν απο πισω ..μια σκεψη που με τυραναει πολυ καιρο...για αυτο και εχω την αναγκη να την εξωτερικευσω.
το 2010 περιπου στο apriliabikers εγινε μια διαφωνια να πω..μια ασυμφωνια χαρακτηρων να πω...δεν ξερω πως να το πω και ουτε θελω να σταθω σε αυτο.
αυτο που θα ηθελα να πω σε ολους αυτους τους φιλους...αυτους που εχουμε αυτο το συμαντικο κοινο...την αγαπη για το διτροχο αυτο χομπι μας..αυτον τον τροπο ζωης..γιατι ειμαι σιγουρος πως κανεις απο σας ...η μηχανη σας δεν ειναι απλα ενα μεταφορικο μεσον...να παρακαλεσω..να γινει μεταξυ σας μια συζητηση χωρις να γινει φανερο εδω στο φορουμ για να μην νοιωσουν ασχημα καποιοι...αν ειναι εφικτο...και αν θελετε να ξαναγυρισετε εκει που μαθατε και αγαπησατε εδω και πολλα χρονια.
δεν θελω σε καμμια περιπτωση να προσβαλω αυτο φορουμ...ουτε να το μειωσω...ουτε να το αμφισβητησω.αντιθετως ειναι πολυ ομορφα διαμορφωμενο...με πολυ αγαπη..μερακι...δουλεια..και αφοσιωση απ ολους εσας.
θα θελα πολυ και ειμαι σιγουρος πως θα θελαν και πολυ φιλοι απο το αλλο φορουμ να ξανα γυρισετε ( και εννοειται να ειμαστε ολοι μελη εδω και να αναπτυξει ο καθενας απ τη πλευρα αυτο το φορουμ ) και να γινουμε μια μεγαλη παρεα...οπως τοτε που διαβαζουμε και νοσταλγουμε εκεινες τις καταστασεις που δυστυχως εμεις οι νεοι του φορουμ δεν τις ζησαμε...αλλα μπηκαμε με το μυαλο μας και με τη ψυχη μας σε ολες αυτες τις φωτο που ανεβασατε...ολες αυτες τις εκδρομες που κανατε..τις βολτες...τους καφεδες...τα πειραγματα...τις πραγματικες φιλιες ζωης.
δεν ειμαι κανενας μοτοσυκλετιστης που εχω κανει πραγματα οπως εσεις.ισως το ελαχιστο.μολις 5000 χλμ με τον πηγασο μου...και καμμια 6000-7000 χλμ περιπου τωρα με το caponord μου.αλλα νοιωθω πολυ καλα μεσα μου...γιατι απο εκεινο το φορουμ ( ευχομαι και σε αυτο ) γνωρισα φιλους ..πραγματικους φιλους .που κανουμε καθημερινα παρεα..με τις γυναικες μας ασχετα με την ας πουμε μοτοσυκλιτιστικη ζωη.
δεν το εχω συζητησει με τον admin του φορουμ ( μακη ) μονο με 2-3 φιλους εμπιστους γιατι με ετρωγε μεσα μου να δω ξανα το φορουμ ζωντανο..με αυτη τη παρεα του 2006...ξανα μαζι...να δημιουργει...να προτινει...και να φερνει ολο και πιο κοντα τους φιλους της απριλια με καθε τροπο.
δεν εχει να κανει με της ζημιες....σερβις...και μετατροπες των μηχανων μας...αυτα πανω κατω τα λυσαμε...και γραφουμε και απανταμε τα ιδια και τα ιδια στους νεους που γραφονται.
εγω αναφερομαι στο παρειστικο κομματι...που οργανωνει βολτες..εκδρομες...καφεδες...και αλλα πολλα που ομορφαινουν τη καθημερινοτητα μας.
κλεινοντας θελω να ζητησω συγνωμη αν προκαλεσα κατι ασχημο..θελω να ξερετε μονο πως ειμαι καλοπροερετος..χωρις να θελω να δημιουργησω αντιπαραθεση...διχονοια..γκρινια ή οτιδηποτε αλλο.
ξερω οτι μιλαω σε ανθρωπους με οριμοτητα..καλοσυνη και δεν θα παρεξηγησουν τη προθεση μου αλλα αντιθετος θελω να μονιασω ανθρωπους και να δημιουργησουμε κατι καλο.εστω απο την αρχη.
δεν ξερω πως θα γινει.εγω απλα θα ηθελα να γινει.δεν ηθελα να γραψω στο apriliabikers για να γινει προσκληση σε εσας...αν δεν ξερω οτι ισως θα θελησετε να γυρισετε.
ευχαριστω για τη προσοχη που μου δωσατε και ελπιζω αυτο το μηνυμα μονο καλο να φερει.

καλη χρονια σε ολους

capo 78